Trwa ładowanie proszę czekać ...

Konkurencyjność maszyn w Chinach po 2021 roku wzrośnie

9 marca 2022

27 stycznia 2021 roku czasu pekińskiego, skumulowana liczba osób zakażonych wirusem COVID-19 na całym świecie przekroczyła 100 milionów. Ten dzień zapisze się w historii ze szczególnym znaczeniem. 100 milionów ludzi! Jest to tak ogromna liczba, a oznacza, że wirus zaatakował około 1/70 ludzi na Ziemi, co jest szokujące, jest to niezwykle smutna liczba.

Świat przekroczył właśnie 100 milionów potwierdzonych przypadków koronawirusa. Jest to liczba, która jeszcze 12 miesięcy temu wydawała się niemal niewyobrażalna. Rok później pandemia nie wykazuje żadnych oznak rozluźnienia swojej kontroli nad codziennym życiem miliardów ludzi. Liczba zachorowań w niektórych częściach świata nadal gwałtownie wzrasta, a każdego dnia rosną straty, ponieważ coraz więcej osób traci bliskich z powodu Covid-19, traci firmę lub środki do życia. (Źródło: https: //www.cnn.com/2021/01/26/world/coronavirus-100-million-cases-intl/index.html)

Kiedy nasz obszar napotyka COVID-19

Jakiś czas temu, dwóch potwierdzonych pacjentów z COVID-19 zostało znalezionych w Jinzhou, obszarze miejskim Dalian w Chinach. Ponieważ dotyczyło to miejsc publicznych, cały obszar miejski Jinzhou szybko zareagował na środki przeciwepidemiczne i zablokował miasto. Wszyscy obywatele zostali odizolowani w domach i nie wolno im było wychodzić na zewnątrz. Wszystkie sklepy i firmy musiały zostać zamknięte. Personel medyczny i wolontariusze przybyli, aby wykonać testy kwasu nukleinowego i dostarczyć żywność do drzwi. Całe miasto nagle wcisnęło przycisk pauzy. Po miesiącu ciężkiej pracy i współpracy, miasto było bezpieczne i odblokowane. Wszystko wróciło do normy. Jestem bardzo wdzięczny rządowi i personelowi medycznemu za ich wkład. Oczywiście, nie mogą się one obejść bez wysokiego stopnia współpracy ze strony ludzi. Ze względu na wpływ na zamówienia klientów w okresie kwarantanny, musimy przeprosić. W tym samym czasie, chiński Nowy Rok 2021 zbliża się wkrótce, a my korzystamy z tej okazji, aby dać wszystkim wczesny rok. Mamy nadzieję, że wszyscy pójdziecie dobrze w 2021 roku, a epidemia wkrótce minie.

2021 Trend Chiny maszyn przemysłu

Z perspektywy przychodów z przemysłu maszynowego, wpływ epidemii w Chinach na początku 2020 r. stopniowo maleje. Wraz ze stopniowym ożywieniem popytu zagranicznego, wierzymy, że przemysł wytwórczy Chin pozostanie dobrze prosperujący w 21 roku, a krajowy przemysł maszynowy będzie nadal korzystać z ożywienia popytu.

Inwestycje w przemyśle wytwórczym jest wzrost, a popyt na części i urządzeń do przetwarzania poprawia:

Podczas epidemii przychody z produkcji spadły, a zużycie zapasów osłabło, co doprowadziło do wzrostu zapasów. Gdy przychody branży stopniowo rosły, branża weszła w fazę aktywnego uzupełniania zapasów. Z perspektywy cyklu inwestycyjnego, obecna runda uzupełniania zapasów w branży trwała dłużej, co spowodowało części i komponenty Popyt na urządzenia do ogólnego przetwarzania ulega dalszej poprawie. Roboty przemysłowe, urządzenia magazynowe i logistyczne wykazały boom w 2020 roku i oczekuje się, że będzie on kontynuowany w 2021 roku.

Oczekuje się, że udział przedsiębiorstw za granicą będzie dalej wzrastał:

Z epidemią pod kontrolą, zagraniczny popyt na produkcję odbił się, ale zajmie to trochę czasu, aby w pełni odzyskać zamorskie dostawy sprzętu. Łańcuch przemysłu maszynowego w Chinach jest pierwszym, który odzyskuje siły, a w 2020 r. stworzył pewną przewagę nad pierwszymi. Oczekuje się, że w 2021 r. będzie dalej zwiększać swój udział za granicą i osiągać zarówno rentowność, jak i pozycję rynkową, opierając się na technologii i marce zgromadzonej przez lata. Jesteśmy optymistycznie nastawieni do wzrostu dochodów eksportu + firm maszyn konsumenckich.

High-end produkcja jest długoterminowy kontekst rozwoju:

Wraz z rosnącymi kosztami pracy w Chinach, przemysł wytwórczy będzie stopniowo przechodzić do dwóch końców krzywej uśmiechu, generując wyższą wartość dodaną w zakresie technologii i marki, a modernizacja sprzętu jest również ważną podstawą dla modernizacji przemysłu wytwórczego. Dzięki ciągłym inwestycjom w badania i rozwój przedsiębiorstw łańcucha przemysłowego, konkurencyjność wysokiej klasy odlewów i innych powiązanych urządzeń i produktów będzie nadal wzrastać.

Nowe zmiany na rynku obrabiarek

Przemysł obrabiarkowy przekształcił się z specjalizacji produktu do specjalizacji rynku

A. Popyt rynkowy zmienił się z polegania wyłącznie na inwestycjach na uwzględnianie zarówno inwestycji, jak i konsumpcji.

Na przykład, z przeszłości głównie obsługujących ciężkich i chemicznych, takich jak energia, stali i produkcji sprzętu, do świadczenia usług w wielu dziedzinach, takich jak 3C, nowej generacji technologii komunikacji mobilnej, nowe pojazdy energetyczne, sprzęt medyczny, półprzewodniki, itp.

B. Tryb podaży przemysłu zmieniła się z partii do dostosowywania.

Z przeszłości orientacji na produkt do orientacji rynkowej koncentrując się na dostarczaniu rozwiązań i profesjonalnych usług, tryb podaży uległa zmianie.

C. Rola łańcucha przemysłowego zmieniła się z realizacji popytu na tworzenie popytu.

Od poprzedniego pasywnego podejścia do rozwiązywania potrzeb użytkowników, do wspólnych badań wstępnych nowych potrzeb i nowych procesów z użytkownikami średniej i wysokiej klasy, to znaczy, aby naprawdę stać się "technologiem" użytkownika.

D. System produkcyjny przechodzi od automatyzacji dyskretnej do pełnej inteligencji systemowej.

Stopniowa utrata dywidend demograficznych, trudności w rekrutacji firm i rosnące koszty pracy zmusiły firmy przemysłowe do transformacji i modernizacji do cyfrowej i inteligentnej produkcji, czyli dogłębnych rozwiązań problemów, takich jak dywersyfikacja poziomów popytu, zindywidualizowany popyt i konsumpcja oraz rozwój samych przedsiębiorstw.

Patrząc w przyszłość do 2021 r., ożywienie i rozwój przemysłu obrabiarkowego Chin są wspierane, głównie ze względu na następujące punkty:

  1. Ogólna praca Chin w zakresie zwalczania epidemii osiągnęła niezwykłe wyniki, a tempo ożywienia gospodarczego różnych gałęzi przemysłu znacznie wyprzedza świat.
  2. Nowy wzór rozwoju podwójnych cykli będzie silnie promować rozwój rynku obrabiarek.
  3. Różne polityki i środki w odpowiedzi na epidemię były nadal skuteczne.
  4. Przemysł motoryzacyjny odbił się mocno, a popyt rynkowy branży obrabiarek wzrósł.

Teraz, gdy kraje na całym świecie przyspieszają rozwój 5G, każdy kraj jest świadomy znaczenia Internetu, więc szybki rozwój Internetu promował rozwój głównych transgranicznych platform handlu elektronicznego. Wpływ epidemii skłonił główne transgraniczne platformy e-commerce na całym świecie. , Wejście w nowy etap szybkiego rozwoju.