Trwa ładowanie proszę czekać ...

Wybierz właściwe zaciski lub uchwyty CNC dla obróbki CNC

11 lutego 2022

Dlaczego istnieje kilkukrotna różnica w wydajności produkcji tej samej maszyny?

Oprzyrządowanie lub mocowanie stosowane w obrabiarkach CNC nie jest odpowiednie, co znacznie obniża wydajność produkcji obrabiarek CNC.

Jak poprawić stopień wykorzystania maszyny CNC?

Zastosowanie zacisków ma z tym wiele wspólnego. Nadal jest wiele do zrobienia w zakresie wyboru i stosowania zacisków CNC, ponieważ zawierają one znaczne potencjalne korzyści ekonomiczne.

Zaciski są jednym z nieodzownych układów w produkcji CNC. Istnieje wiele rodzajów zacisków do obrabiarek CNC. Jednakże, wybór zacisków do obróbki CNC musi być komplementarny do wymagań produkcyjnych CNC. Jeśli wybierzesz niewłaściwą metodę mocowania, przedmiot obrabiany i narzędzie mogą zostać uszkodzone z powodu wibracji, uderzenia, złamania końcówki narzędzia, poluzowania przedmiotu obrabianego itp. Czynniki te spowodują błędy w produktach obrabianych CNC. Poniżej znajduje się szczegółowe wprowadzenie do prawidłowego wyboru i stosowania zacisków CNC.

Co to jest zacisk CNC?

Wspólne zaciski tokarskie CNC lub zaciski frezarskie są narzędziami lub urządzeniami do mocowania obrabianych przedmiotów podczas obróbki. Są one w stanie wytrzymać duże siły skrawania i prowadzą narzędzia podczas skrawania, aby zapewnić szybkie przejście, płynne działanie i wszystkie Produkcja części zachowuje spójność i zamienność. Większość zacisków jest zaprojektowana jako połączenie dwóch części, z których jedna jest zamocowana na kadłubie i nieruchoma, a druga część jest jedną lub więcej ruchomych części (zacisków). Zaciski CNC są zwykle wykonane ze stali niskowęglowej, stali nierdzewnej i innych materiałów ze stali stopowej, o różnych rozmiarach i konfiguracjach. Ostatecznym celem jest poprawa ekonomii.

Jak wybrać zacisk CNC Clamp Prawidłowo?

Prawidłowy wybór i zastosowanie zacisków CNC jest podstawą wydajnej obróbki. Przed zakupem zacisków CNC, należy najpierw zrozumieć charakterystykę obróbki i rodzaje zacisków CNC. Produkcja maszyn obejmuje dwa rodzaje: pojedynczy element, wiele odmian i małe partie; kilka odmian i duże partie.

Poniżej przedstawiono kilka wskazówek dotyczących wyboru odpowiedniego typu systemu mocowania CNC dla małej i dużej produkcji CNC.

Wybierz CNC Zaciskdla Niskiej Objętości produkcji:

Ogólnie rzecz biorąc, zaciski modułowe nadają się do produkcji małoseryjnej.

Obejmy modułowe / kombinowane

Zaciski kombinowane, zwane również "zaciskami blokowymi", składają się z serii standardowych konstrukcji, różnych funkcji, różnych specyfikacji i rozmiarów elementów zaciskowych.

Klienci mogą szybko montować różne zaciski obrabiarek, takie jak "bloki konstrukcyjne", zgodnie z wymaganiami przetwarzania.

Jako modułowy zacisk oszczędza czas projektowania i produkcji, znacznie skraca czas przygotowania produkcji, tym samym skutecznie skracając cykl produkcji małych partii i poprawiając wydajność produkcji.

Ponadto, modułowy zacisk ma również zalety wysokiej dokładności pozycjonowania, dużej elastyczności mocowania, możliwości wielokrotnego użytku, oszczędności energii i oszczędności materiału oraz niskich kosztów użytkowania.

Dlatego w przypadku przetwarzania małych partii, zwłaszcza gdy kształt produktu jest bardziej skomplikowany, preferowane są zaciski modułowe.

Zacisk kombinowany może mieć dwa dodatkowe elementy, jak wymieniono poniżej.

Precyzyjne szczypce płaskie:

Są to części montażowe w zacisku modułowym i pomagają wyrównać narzędzia w zacisku. Jeśli siła zacisku przekracza 5000Kgf, zaleca się ich użycie. Zapobiega to oddziaływaniu siły zacisku na korpus narzędzia. Połączone precyzyjne szczypce płasko-nosowe mają zalety szybkiej instalacji (demontażu), szybkiego zaciskania itp., Które mogą skrócić czas przygotowania produkcji i poprawić wydajność produkcji małych partii.

Podstawa mocująca:

Zacisk Base to płaska płyta ustawiona między powierzchnią pozycjonującą a obrabianym przedmiotem. Są one używane do precyzyjnego wyrównania przedmiotu obrabianego dla prawidłowej interakcji między narzędziem a przedmiotem obrabianym podczas obróbki CNC.

Wybór CNC Uchwytów CNCdo wysokonakładowej produkcji

Czas mocowania przedmiotu" w przypadku tradycyjnych ręcznych zacisków obrabiarki może wynosić 10-30% cyklu obróbki masowej.

W ten sposób, "mocowanie przedmiotu" stało się kluczowym czynnikiem wpływającym na wydajność produkcji, a także głównym celem "ofensywy" mocowań obrabiarek.

Dlatego do obróbki na dużą skalę należy stosować specjalne zaciski z szybkim pozycjonowaniem i mocowaniem (luzowaniem). Można preferencyjnie wybrać następujące trzy rodzaje zacisków do obrabiarek: zaciski hydrauliczne/pneumatyczne, elektryczne zaciski z magnesami trwałymi i podstawy zacisków.

Hydrauliczne / Pneumatyczne Zacisk:

Zacisk hydrauliczny / pneumatyczny jest specjalnym zaciskiem, który wykorzystuje komponenty hydrauliczne lub pneumatyczne jako źródło zasilania do realizacji pozycjonowania, wsparcia i kompresji przedmiotów obrabianych przez komponenty hydrauliczne lub pneumatyczne. Może dokładnie i szybko określić wzajemną pozycję między przedmiotem obrabianym, obrabiarką i narzędziem.

Dokładność położenia przedmiotu obrabianego jest gwarantowana przez zacisk, dokładność obróbki jest wysoka, a proces pozycjonowania i mocowania jest szybki, co znacznie oszczędza czas mocowania i luzowania przedmiotu obrabianego. Jednocześnie ma zalety zwartej struktury, wielostanowiskowego mocowania, szybkiego ciężkiego cięcia, automatycznego sterowania i tak dalej.

Powyższe zalety hydraulicznych/pneumatycznych zacisków sprawiają, że są one odpowiednie dla obrabiarek CNC, centrów obróbczych, elastycznych linii produkcyjnych, a także szczególnie odpowiednie do przetwarzania masowego.

Elektryczny magnes trwały Zacisk

Elektromagnetyczny zacisk z magnesem trwałym jest nowym typem zacisku zaprojektowanym przy użyciu nowych materiałów magnesów trwałych, takich jak neodym żelazo-bor jako źródła siły magnetycznej i przy zastosowaniu nowoczesnych zasad obwodu magnetycznego. Proces zaciskania i odblokowywania trwa tylko około 1 sekundy, co znacznie skraca czas zaciskania. Zaciski te są odpowiednie do produkcji na małą skalę i na dużą skalę, gdzie siła zacisku nie jest mniejsza niż 450Kgf.

Elektryczny zacisk magnesu stałego może znacznie skrócić czas mocowania, zmniejszyć liczbę zaciskania i poprawić wydajność mocowania. Duża liczba praktyk obróbczych pokazuje, że elektromagnetyczne zaciski z magnesami trwałymi mogą znacznie poprawić kompleksową wydajność obróbki obrabiarek CNC i centrów obróbczych. Elementy pozycjonujące i elementy mocujące tradycyjnych zacisków obrabiarek zajmują dużo miejsca, podczas gdy elektromagnetyczne zaciski z magnesami trwałymi nie mają tych zajmujących miejsce części.

Jego zaletami są: duża szybkość mocowania, łatwa realizacja mocowania wielostanowiskowego, obróbka wielopowierzchniowa, stabilne i niezawodne mocowanie, oszczędność energii, automatyczne sterowanie itp. Nadaje się nie tylko do produkcji małych partii, ale także do produkcji masowej.

Zacisk Podstawa

Gładka podstawa zacisku może skutecznie skrócić cykl produkcyjny specjalnych zacisków i skrócić czas przygotowania produkcji, skracając w ten sposób cykl produkcji masowej jako całości i poprawiając wydajność produkcji. Jednocześnie można obniżyć koszt produkcji specjalnych zacisków. Dlatego gładka podstawa zacisku jest szczególnie odpowiednia do produkcji masowej z napiętymi cyklami.

Wybór zacisków do obróbki CNC jest zadaniem operatorów maszyn CNC. Operatorzy powinni być przeszkoleni, aby dokonać właściwego wyboru. Dlatego do realizacji swoich projektów obróbczych należy wybierać producentów CNC z wieloletnim doświadczeniem i wiedzą, takich jak SANS Machining. Firma ta zapewnia produkcję CNC zgodnie z normą ISO 9001:2015. Jednocześnie pracownicy warsztatu posiadają bogate doświadczenie operacyjne. Jeśli stwierdzimy, że w naszej produkcji wystąpił problem, który powoduje, że części nie nadają się do użytku lub są uszkodzone, wymienimy lub naprawimy je bezpłatnie.