Trwa ładowanie proszę czekać ...

Jaka jest norma dotycząca badań przed obróbką CNC?

4 kwietnia 2022

Centrum obróbcze CNC zazwyczaj nie musi stosować specjalnego oprzyrządowania i innych specjalnych urządzeń procesowych. Podczas wymiany przedmiotu obrabianego wystarczy wywołać programowe narzędzie mocujące i dostosować dane narzędzia centrum obróbczego cnc zapisane w urządzeniu sterowanym numerycznie, co znacznie skraca cykl produkcyjny. Po drugie, centrum obróbcze cnc posiada funkcje frezarki, wytaczarki i wiertarki, co sprawia, że proces jest bardzo skoncentrowany i znacznie zwiększa moc produkcyjną. Ponadto prędkość obrotowa wrzeciona i posuw maszyny cnc są regulowane w sposób ciągły, co ułatwia dobór najlepszych parametrów skrawania.

Zanim zaczniemy przetwarzać jakikolwiek produkt, musimy wiedzieć, jakie są standardy testowania tego przetwarzania, ponieważ dzięki temu będziemy wiedzieć, czy przetwarzanie tego produktu jest kwalifikowane i czy jest prawidłowe. Wszystko to można wiedzieć. Obróbka CNC jest taka sama, więc przed obróbką CNC jakie są standardy testowania?

1. Podziel środek i skopiuj liczbę.

Po zakończeniu każdego centrowania należy najpierw skopiować numer współrzędnych roboczych, a następnie sprawdzić od początku, czy odległość między środkiem a dwiema stronami jest taka sama, aby upewnić się, że centrowanie i kopiowanie są prawidłowe.

2. Wybierz nóż, zainstaluj nóż, ustaw nóż, skopiuj numer współrzędnej osi Z.

Wybierz odpowiednie narzędzie zgodnie z listą programowania. Przed zainstalowaniem narzędzia całkowicie wyczyść głowicę i dyszę narzędzia. Po zainstalowaniu narzędzia użyj tabeli kalibracji, aby sprawdzić, czy narzędzie nie ma ugięcia. Po skopiowaniu noża należy sprawdzić go od początku, aby uniknąć sytuacji, w której niewłaściwy nóż nie zostanie skopiowany, a niewłaściwa liczba kopii spowoduje poważne straty dla firmy.

3. Przekazanie programu i rozpoczęcie przetwarzania

Przed rozpoczęciem cięcia zastosuj wykonanie pojedynczego bloku, ustaw prędkość transmisji i prędkość posuwu na najwolniejszą, opuść powoli narzędzie, obserwuj, czy obrabiarka pokazuje margines osi Z, sprawdź, czy nie ma żadnych nieprawidłowości, jeśli są jakieś nieprawidłowości, natychmiast naciśnij przycisk pauzy, aby znaleźć przyczynę i zająć się nieprawidłowościami. Po potwierdzeniu, że wszystko jest w normie, ustaw odpowiednią prędkość i rozpocznij obróbkę.

4. Wiezależnie od tego, czy obróbka jest nieprawidłowa, nóż nie jest zużyty

Podczas procesu obróbki należy poświęcić czas na sprawdzenie, czy obróbka nie odbiega od normy, czy nóż nie jest zużyty, a jeśli narzędzie jest mocno zużyte, należy wstrzymać ostrzenie, aby zapewnić, że obróbka przebiega normalnie.