Trwa ładowanie proszę czekać ...

Kiedy części precyzyjne wymagają niestandardowej obróbki CNC?

29 listopada 2021

CNC niestandardowa obróbka można powiedzieć, że jest jedną z metod dla branży dostosowywania do potrzeb klienta, aby nadrobić zaległości. Od projektu, produkcji do transportu, zamówienie i dostawa obróbki mogą być zakończone w ciągu kilku dni. Weźmy na przykład obróbkę próbek, najszybszy czas produkcji dla prostych przetworzonych części może osiągnąć jeden dzień, a prędkość można sobie wyobrazić.

Co to jest CNC Custom Machining (obróbka na zamówienie)?

CNC custom machining zazwyczaj odnosi się do obróbki CNC małych partii dla celów produkcyjnych zgodnie ze specyfikacją klienta i indywidualnymi potrzebami, przy jednoczesnym spełnieniu precyzyjnej jakości, terminowości dostaw, efektywności kosztowej i przystępności.

CNC Custom Machining Metoda

W skrócie, CNC custom machining jest produkcją części z wyraźnym celem w toczeniu CNC, frezowaniu CNC, automatycznych tokarkach i EDM, 5-osiowych centrach obróbczych CNC, itp., co różni się od części, które nie istnieją gdzie indziej.

1. Toczenie

Obróbka tokarska jest częścią obróbki mechanicznej. Narzędzie tokarskie jest używane głównie do obracania obracającego się przedmiotu obrabianego. Tokarki są używane głównie do obróbki wałów, tarcz, tulei i innych obrotowych lub nieobrotowych przedmiotów z obracającymi się powierzchniami. Jest to najczęściej stosowany rodzaj obróbki obrabiarki w fabrykach produkujących i naprawiających maszyny.

2. Frezowanie

Powszechnie stosowana metoda obróbki metali na zimno, która różni się od toczenia tym, że w procesie frezowania narzędzie obraca się z dużą prędkością pod wpływem napędu wrzeciona, natomiast obrabiany przedmiot jest względnie nieruchomy.

3. Obróbka 3-osiowa

Obrabiarka 3-osiowa zawiera 3 osie liniowe, XYZ, a jej struktura jest stosunkowo prosta. Podczas przetwarzania 3-osiowego centrum obróbczego, kierunek osi narzędzia nie zmieni się, tryb ruchu jest również ograniczony, a programowanie jest stosunkowo proste. Oś obrotu noża może się obracać, ale porusza się tylko z przerwami, a kierunek narzędzia tnącego pozostaje niezmieniony podczas ruchu wzdłuż całej ścieżki cięcia. Stan cięcia końcówki narzędzia nie może być doskonały w czasie rzeczywistym.

4. Obróbka 5-osiowa

5-osiowe centrum obróbcze charakteryzuje się wysoką wydajnością i wysoką precyzją, a złożona obróbka może być zakończona jednym zamocowaniem przedmiotu obrabianego. Może być przystosowane do obróbki nowoczesnych form, takich jak części samochodowe i części konstrukcyjne samolotów. Istnieje duża różnica między pięcioosiowym centrum obróbczym a pięciostronnym centrum obróbczym.

Wiele osób o tym nie wie i myli centrum obróbcze pentaedryczne z pięcioosiowym centrum obróbczym. Pięcioosiowe centrum obróbcze ma 5 osi x, y, z, a, i c. Osie xyz i ac tworzą pięcioosiowe jednoczesne przetwarzanie. Jest dobry w obróbce powierzchni kosmicznej, przetwarzania o specjalnym kształcie, puste przetwarzanie, wykrawanie, ukośny otwór, cięcie skośne, itp. Centrum obróbcze "pentahedral" jest podobne do trzyosiowego centrum obróbczego, z wyjątkiem tego, że może wykonywać pięć twarzy w tym samym czasie, ale nie może wykonywać obróbki o specjalnym kształcie, ukośnych otworów, cięcia skosów itp.

Na powierzchni, obrabiarka 5-osiowa ma o dwie osie obrotu więcej niż obrabiarka 3-osiowa. Oznacza to, że oprócz trzech osi liniowych XYZ, obrabiarka 5-osiowa zawiera również dwie osie obrotu AC wokół trzech osi liniowych XYZ. W przeciwieństwie do tego, 5-osiowe i 3-osiowe są odzwierciedlone głównie w zdolności przetwarzania. Obrabiarka 5-osiowa może wykonać pracę obrabiarki 3-osiowej, ale obrabiarka 3-osiowa nie może wykonać pracy 5-osiowej. Ze względu na istnienie dwóch osi obrotowych, obrabiarka 5-osiowa ma większą zdolność przetwarzania. Ponadto, 5-osiowa obrabiarka poprawia przerywalność obrotu osi 3-osiowej.

Ponadto, istnieją inne metody obróbki, a różne metody przetwarzania są przyjmowane dla różnych wymagań przetwarzania klientów.

Powód zapotrzebowania na CNC Niestandardowa obróbka

  1. Nie są dostępne od dostawcy.
  2. Wszystkie części są niestandardowe części.
  3. Potrzeba szybkiej produkcji wysokiej jakości części w nagłych przypadkach
  4. Fabryka maszyn jest skłonna produkować małe partie
  5. Wiele elementów może tworzyć część
  6. Potrzeba zmiany materiałów w celu wytworzenia produktów

Podsumowując

CNC niestandardowa obróbka jest rodzajem precyzyjnej obróbki, która ma zalety w przemyśle niestandardowej obróbki małych partii. Przy wyborze dostosowywania, należy zwrócić uwagę na cel wytwarzania produktów, które mogą zwiększyć szybkość projektowania i produkcji, i zakończyć niestandardową pracę z wysoką jakością.