Trwa ładowanie proszę czekać ...

Korzyści z szybkiego prototypowania dla startupów

19 lutego 2022

Jako startup, wymaga to wiele wysiłku i jest pod ogromną presją. Inwestorzy chcą jak najszybciej wprowadzić nowe produkty na rynek, podczas gdy założyciele chcą zapewnić wysoką jakość produktów zanim wejdą one na rynek. Zazwyczaj te dwa cele są sprzeczne - czy możliwe jest szybkie wprowadzenie produktu na rynek bez poświęcania jakości? Krótka odpowiedź brzmi: tak, jest to możliwe. Firmy rozpoczynające działalność, wykorzystujące metody szybkiego prototypowania, mogą poprawić projekt produktu w krótkim czasie.

Dzisiejsze startupy mają do dyspozycji więcej narzędzi i usług niż kiedykolwiek wcześniej, co ułatwia im opracowywanie innowacyjnych produktów. Współpracując z usługami produkcji prototypów, startupy mogą korzystać z fizycznych prototypów w szybkim czasie realizacji.

Co to jest szybkie prototypowanie?

Szybkie prototypowanie jest techniką używaną do szybkiego projektowania i produkcji modeli produktów. W tym celu eksperci szybkiego prototypowania używają zaawansowanych narzędzi, takich jak drukarki 3D, sterowane komputerowo maszyny tnące i wykwalifikowani pracownicy wykonujący modele. Mogą oni tworzyć szczegółowe prototypy do skalowania bez dużych nakładów pracy. Głównym celem metody szybkiego prototypowania jest określenie wszystkich drobnych szczegółów produktu, zanim zostanie on dostarczony do klienta.

Różne Typy Of Rapid Petody szybkiego prototypowania

Startupy mogą korzystać z różnych metod szybkiego prototypowania, aby szybko zaprojektować i przetestować swoje produkty. Niektóre z najbardziej popularnych opcji to:

  • Druk 3D
  • synteza w złożu proszkowym
  • Obróbka CNC (Computer Numerical Control)
  • Produkcja form i odlewanie

Firmy rozpoczynające działalność mogą korzystać z prototypowania, aby uprościć proces rozwoju produktu. Zapoznaj się z sześcioma głównymi korzyściami, jakie zapewnia im szybkie prototypowanie.

Sześć głównych korzyści płynących z szybkiego prototypowania.

1. Oszczędność kosztów

Dla startupów korzystających z usług szybkiego prototypowania, pierwszą i najważniejszą korzyścią jest koszt. Większość firm rozpoczynających działalność nie posiada dużego kapitału na inwestycje w technologię produkcji i dlatego nie ma środków na rozwój własnych produktów. Współpracując z zewnętrznymi usługami produkcji prototypów, start-upy mogą uzyskać korzyści z najnowszych procesów produkcyjnych, takich jak obróbka CNC, druk 3D i produkcja z blachy, bez płacenia wysokich cen. Ponadto, można myśleć o szybkim prototypowaniu jako o produkcji "beznarzędziowej". Oznacza to, że jest ono znacznie szybsze niż tradycyjne metody formowania. W miarę rozwoju projektu można wykonać wiele modeli bez konieczności oczekiwania na zmianę narzędzi.

Kolejną zaletą szybkiego prototypowania pozwalającą zaoszczędzić czas jest to, że najnowocześniejsza technologia zbudowana bezpośrednio na podstawie danych CAD daje pewność, że produkt wyjdzie za pierwszym razem. Nawet w krótkim okresie czasu można mieć czas na uzyskanie pożądanego wyglądu i funkcji.

2. Fachowa wiedza

Po opłacalności współpracy z partnerami w zakresie produkcji prototypów, wiele firm rozpoczynających działalność nie ma wiedzy lub doświadczenia, aby produkować wysokiej jakości prototypy we własnym zakresie. Szkolenie obecnych pracowników lub zatrudnianie ekspertów od szybkiego prototypowania to wydatki, których wiele firm chce uniknąć. Zamawiając prototypy za pośrednictwem usług produkcyjnych, początkujące firmy mogą polegać na wykwalifikowanych i dobrze wyszkolonych ekspertach przy tworzeniu produktów. Innymi słowy, firmy rozpoczynające działalność mogą skupić się na kreatywnym rozwoju i testowaniu oraz etapach marketingowych swoich produktów, nie martwiąc się o parametry procesu produkcyjnego, ustawienia maszyn i inne aspekty, w których usługi szybkiego prototypowania są dobre.

3. Oszczędność czasu

Innym kluczowym powodem, dla którego startupy powinny polegać na usługach szybkiego prototypowania przy opracowywaniu produktów, jest czas. Jak wszyscy wiemy, oszczędność czasu to oszczędność pieniędzy, a im szybciej produkt trafi na rynek, tym lepiej. Proces produkcji prototypu nie wymaga narzędzi, co oznacza, że części są produkowane bezpośrednio. Skraca to cały etap procesu rozwoju (i jest kosztowne) i umożliwia startupom szybką ocenę projektów przed wejściem do ostatecznej produkcji. Zaawansowane procesy, takie jak obróbka CNC i druk 3D, mogą tworzyć prototypy na podstawie plików CAD, zapewniając szybką i precyzyjną produkcję prototypów. Dzięki swoim szerokim możliwościom produkcyjnym, usługi szybkiego prototypowania takie jak SANS Machining mogą również zagwarantować czas realizacji już w ciągu trzech dni.

4. Elastyczność

Beznarzędziowe procesy produkcyjne (takie jak obróbka CNC czy obróbka blachy) mają również zaletę w postaci elastyczności. Dla startupów, praca z usługami prototypowania pozwala im na dostęp do opłacalnych prototypów w krótkim czasie dostawy, pozwalając im na ocenę i testowanie projektów produktów. Jeśli wystąpi jakikolwiek problem z projektem produktu, startup może łatwo powrócić do deski kreślarskiej, wprowadzić zmiany w pliku CAD i wyprodukować nowy prototyp w ciągu kilku dni. Jest to nieoceniona zaleta, ponieważ daje firmom rozpoczynającym działalność swobodę i elastyczność w doskonaleniu projektu produktu bez ponoszenia wysokich kosztów i przy zachowaniu łatwości zarządzania czasem wprowadzania produktu na rynek. Szybkie prototypowanie stwarza nowe możliwości dla firm rozpoczynających działalność oraz wszystkich projektantów produktów i komponentów, ponieważ nie muszą się oni martwić o konieczność dostosowania projektu prototypu i dodawania tygodni do procesu rozwoju.

5. Wizualizacja produktu

Start-upy mogą również czerpać ogromne korzyści z dokładności wykonania prototypu. Jest to prawdą na wielu poziomach. Na wczesnym etapie projektowania produktu, szybkie prototypowanie może wytwarzać tanie, ale wizualnie dokładne prototypy, dzięki czemu projektanci produktu mogą pokazać zainteresowanym stronom, jak dokładnie wygląda produkt końcowy. Na tym etapie koszty można obniżyć dzięki zastosowaniu tańszych materiałów (takich jak niektóre polimery) i niższych tolerancji. Fizyczna reprezentacja samego produktu przynosi ogromne korzyści. Interesariusze nie muszą wyobrażać sobie wyglądu produktu na podstawie zdjęć lub rysunków 2D. Mogą zobaczyć produkt na własne oczy i wziąć go do ręki.

6. Testowanie produktu

Wraz z rozwojem procesu prototypowania, prototypowanie może również tworzyć realistyczne części, które są nie tylko wizualnie podobne do produktu końcowego, ale również funkcjonalnie. Te prototypy są zwykle wykonane z materiałów końcowych (lub podobnych) i mają wysoką tolerancję, a ich funkcja może być testowana. Dla firm rozpoczynających działalność, korzystanie z produkcji prototypów może uprościć fazę testowania produktu i pomóc skrócić czas wprowadzania produktu na rynek, bez chodzenia na skróty.

Wybierz zaufaną firmę zajmującą się szybkim prototypowaniem

Firmy zajmujące się szybkim prototypowaniem są szczególnie ważne dla firm rozpoczynających działalność, ponieważ mogą doradzić Ci najlepsze aspekty techniczne, aby uzyskać idealny wygląd. Co ważniejsze, niezależnie od tego, czy używasz sprzętu do szybkiego prototypowania do produkcji małoseryjnej, czy też planu wysokonakładowego, który wymaga formowania wtryskowego i innych technologii produkcyjnych, firmy te dostarczą Ci pewnych sugestii. Ułatwią Ci one wdrożenie Twojego projektu do produkcji masowej.

Jako fabryka obróbki skrawaniem, SANS świadczy usługi obróbki CNC dla szybkiego prototypowania i części produkcyjnych od ponad 10 lat. Specjalizujemy się w precyzyjnej obróbce CNC w procesie frezowania, EDM, WEDM i szlifowania, możemy również zapewnić Jig&Fixture i usługi montażu części. Szeroki wybór materiałów i ścisła kontrola jakości, aby spełnić Twoje wymagania.