Trwa ładowanie proszę czekać ...

Umiejętności etapów obróbki na szlifierce do płaszczyzn

8 maja 2022

Obróbka stopni za pomocą szlifierki do płaszczyzn nie jest trudna. Należy zwrócić uwagę, że stopnie mogą być szlifowane z dwóch kierunków. Podstawą wyboru powierzchni, z której będą cięte stopnie, jest wydajność. Jak pokazano na poniższym rysunku, jeżeli ten sam element zostanie zmieniony w jednym kierunku, wydajność szlifowania będzie inna. Od którego kierunku zacząłbyś szlifowanie?

01.Bardzo długie etapy szlifowania detalu

Gdy powierzchnia szlifowanego przedmiotu jest stosunkowo duża, podczas obróbki wytwarza się dużo ciepła i łatwo ulega odkształceniom, dlatego należy zwrócić uwagę na chropowatość i wybrać kierunek kroku. Szlifuj jedną powierzchnię, następnie wstań, aby szlifować drugą powierzchnię, staraj się unikać szlifowania bokiem ściernicy, a na koniec wymień ściernicę na drobnoziarnistą, aby oczyścić narożniki.

02.Etapy szlifowania małych przedmiotów

W przypadku małych przedmiotów często występują schodki o wielkości zaledwie 0,1 mm lub nawet 0,05 mm. Szlifowanie takich stopni może być dowolne w przypadku obróbki nieprecyzyjnej. W przypadku części precyzyjnych konieczne jest oczyszczenie naroży. Na ogół projekt wskazuje na potrzebę czyszczenia. Kąt sprawia, że R jest mniejszy niż 0,03 mm. Niezależnie od tego, jak mały jest stopień, musi on być prosty, nawet jeśli jest tylko kilka drutów. Ogólny materiał można uzyskać, stosując 120K do oczyszczenia kąta 3-5 razy. Jest to bardziej kłopotliwe w przypadku materiałów o szczególnie wysokiej twardości, takich jak DC53 i SKH-9. W przypadku takich materiałów, jak DC53 i SKH-9, do czyszczenia narożników należy użyć drobniejszej ściernicy, np. 360K, a liczbę powtórzeń należy odpowiednio zwiększyć. Jeśli sprawdzisz rozmiar R, doświadczony mistrz będzie potrzebował dużo czasu, aby to zrobić na podstawie swoich odczuć i doświadczenia. Koledzy mogą użyć projekcji do sprawdzenia, a po kilku projekcjach będą wiedzieli w swoim umyśle.

03.Kroki z R

Ta sytuacja jest również bardzo częsta. Należy zauważyć, że podczas obróbki zgrubnej trzeba opuścić pozycję R, aby otworzyć stopień. Po zakończeniu pracy w pozycji R można ją bezpośrednio naprawić na miejscu.

04 Stopnie czterostronne

W przypadku tego typu elementów należy zwrócić uwagę na pozostawienie po każdej stronie pewnego stołu rzemieślniczego. Niektóre miejsca są nazywane stopkami stojącymi. W przeciwnym razie podczas szlifowania stopni i wykańczania nie będzie punktów podparcia i istnieje możliwość deformacji. Tak, po usunięciu stołu rzemieślniczego nie dojdzie do deformacji.